O nás

Všechny naše objekty jsou umístěny v dostupných vzdálenostech od sebe, v magickém prostředí bájné hory Blaník. Nabízíme krásné, útulné a variabilní ubytování pro malé i velké skupiny a různě náročnou klientelu. Přijměte naše pozvání do prostor rodinného statku, penzionu a chaty.

Staletý statek je v naší rodině předáván z generace na generaci. Původně byl složen z obytných a hospodářských budov, které jsou obklopeny malebnou přírodou vesničky Světlá. My jsme ho převzali z rukou naší babičky Bohumily a dědy Jiřího. Rekonstrukci jsme s jejich velkou pomocí vlastníma rukama započali už v osmdesátých letech. Chvíli trvalo než jsme mohli přivítat první hosty. O to větší radost jsme pak měli z jejich spokojených tváří. Od prvního apartmánu se sedmi lůžky a kachlovou pecí se nám podařilo vybudovat 10 variabilních pokojů (apartmánů) s desítkami lůžek a dvěma společenskými místnostmi. V roce 2014 jsme se rozhodli celý objekt obohatit o krásnou dřevěnou roubenku. Stálo nás to pár mozolů a nekonečně náročných dní, ale první hosty jsme uvítali už za rok. Dnes je statek objektem, který je vyhledávaný především pro rodinné dovolené, oslavy nebo svatby. Svou polohou a uspořádáním je vhodný také pro konání pracovních setkání či teambuildingů.

Kdo nás zná, ví, že chvíli neposedíme. A tak se náš příběh psal dál. Patnáct let zpět se nám do vlastnictví poštěstilo získat ubytovnu u Křížovského potoka. Tu před padesáti lety obývali dělníci, kteří budovali spojnici mezi blízkým městysem Louňovice pod Blaníkem a Vlašimí. V letech budoucích byl objekt podle místních obyvatel zájezdním hostincem. Tento zanedbaný prostor jsme postupně opravili. Dnes se penzion v letní sezoně těší velké oblibě rodin. Pro své strategické umístění je stejně jako statek vyhledáván také pro firemní setkání. Díky své úžasné a romantické poloze uprostřed blanických lesů je pro hojně využíván pro organizaci jarních a podzimních svateb.

Posledním prostorem, který pronajímáme je chata. Ta byla původně ve vlastnictví lesníků. A tento duch je jí ponechán. Dnes je pro své klidné okolí chata vyhledávána především rodinami a přáteli. Přes malou lesní stráň sousedí s penzionem.

Naše práce je pro nás vášní. Spokojení hosté jsou naší velkou motivací pokračovat dál. A rodina je pro nás na prvním místě. Naši dva synové jsou s námi po celou dobu. Byli s námi u každého důležitého rozhodnuti. A my věříme, že jednou správu nad těmito našimi domečky převezmou.

S láskou k našim hostům
Šubínovi

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz