Na objednávku zajistíme regionální certifikované produkty

Našim hostům jsme schopni nabídnout lokální produkty. Mezi ně patří především pivo a maso. 

Špácal

"Vaření piva má v Louňovicích pod Blaníkem dlouholetou tradici. Už v roce 1350 tu byl založen klášterní pivovar, který se nacházel ve staré části zámku. Původně se vařilo pouze pro potřeby místního premonstrátského kláštera a pro majitele panství. V průběhu staletí se výroba a spotřeba piva zvýšila, pivovar získal novou podobu a pronajímal se. Posledním úspěšným sládkem tu byl pan Václav Langmajer, který sem přišel s rodinou z Plzně. Stal se majitelem pivovaru, který byl postaven na místě bývalého rybníka v 19. století. Za 2. sv. války byl nucen vaření piva ukončit a o pivovar nakonec přišel. Od té doby se tu pivo nevařilo. Pivovar byl později vrácen v restituci rodině a 11. 11. 2018 tam byl uvařen první tradiční český ležák."

 

 

Hubertus

"Kácovské pivo pro Vás vaříme klasickou technologií z českého sladu plzeňského typu, který nakupujeme od českých sladoven, žateckého chmele (jako jeden z mála českých pivovarů používáme hlávkový chmel) a z pramenité vody z pivovarských studní.Novodobá historie pivovaru se začala psát v roce 1993, respektive v roce 2001. Kácovský pivovar je i v současnosti technicky na velmi vysoké úrovni, měděná dvounádobová varna, celonerezové rozvody, spilka i ležácký sklep a moderní prakticky stoprocentní filtrace je zárukou velmi kvalitních výrobků, které náš pivovar vyrábí. V současné době vystavujeme 10,12 a 13 ° pivo v nerezových KEG sudech, PET láhvích a připravujeme zahájení provozu lahvovací linky."

 

Tradiční podblanické uzeniny

"Firma Podblanické maso - uzeniny vždy hledá a kupuje kvalitu, to platí jak pro nákup býků a prasat, tak pro pomocné suroviny do masné výroby. Výrobky zařazené do skupiny Tradiční podblanické uzeniny podle nás nejlépe vystihují to, o co se bratři František a Miroslav Matouškovi spolu s jejich rodinami v Kraji blanických rytířů snaží. Ochutnejte, ať to poznáte také...Tlačenka světlá, uzený bok s kostí, špekáčky, blanický bochník a blanická paštika."

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz